Üsküdar Diş Hastanesi
Centenary year logo

Hızlı Bakış

Hızlı Bakış

Multidisipliner ‘Diş Hastanesi’

Bölümlerimiz;

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Bölümünde; ağız içerisinde yer almakta olan dil, yanak, dudak, tükürük bezleri gibi tüm yumuşak yapıların; diş, çene ve çene eklemlerini içine alan bütün rahatsızlıkların teşhis ve cerrahi tedavileri gerçekleştirilmektedir. 

Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi

Ağız, diş ve çene radyolojisinde, ağız, diş ve çene bölgesinde sağlık sorunu yaşayan kişilerin tedavi planlamasının yapılması için bulguların tespit edildiği diş hekimliği ana bilim dalıdır.

Çocuk Diş Hekimliği / Pedodonti

Pedodonti (Çocuk diş hekimliği), 0-13 yaş arası çocukların tüm ağız-diş tedavilerinin ve koruyucu uygulamalarının yapıldığı diş hekimliği dalıdır.

Ortodonti 

Estetik kaygıların haricinde çeşitli medikal sorunların giderilmesine katkı sağlayan Ortodonti, tıp literatüründe maloklüzyon olarak tanımlanmakta olan diş ve yüz bölgesinde bulunan düzensizliğin teşhis, tedavi ve engelleyici tedavisiyle ilgilenmekte olan diş hekimliğinin bir alanıdır.

Endodonti 

Endodonti tedavisi, enfekte olan veya çürüyen bir dişi kurtarmak ya da onarmak amacıyla yapılan tedavi uygulamalarıdır. Halk arasında kanal tedavisi olarak da bilinir.

Periodontoloji

Periodontoloji, diş eti hastalıklarının teşhisi, tedavisi ve tedavi sonrası ağız ve diş sağlığının korunmasını amaçlayan diş hekimliği dalıdır.

Teknolojik İmkanlar

Üsküdar Üniversitesi Diş Hastanesi teknolojinin imkanlarını kullanarak hizmet vermektedir. Hastanemizde teknolojik cihazlarla donatılmış ameliyathanemizde, anestezi ve sedasyon altında diş tedavileri uygulanmaktadır.


Güncellenme Tarihi:11 Ağustos 2023Oluşturulma Tarihi:18 Nisan 2023